2023.12 adventi alkalmak

2023.12 adventi alkalmak – koncertek, kézműveskedés…

Az adventi időszakban kölönböző, nagyokat vagy épp a kicsiket megmozgató alkalomnak ad helyet az evangélikus nagytemplom és a gyülekezeti ház.

December 6. Az adventi sorozat harmadik napján a Luther Kiadó ízelítőt adott az aktuális kínálatából, Boda Zsuzsanna és Kézdi Beáta tolmácsolásában. Az alkalom után könyvásárlásra is lehetőség volt.

December 8. Az adventi sorozat záró alkalmán a Pásztortűz trió adott rövid, adventi és karácsonyi énekekből álló koncertet.

December 8. Szekeres Adrien koncertje

Az esti órákban megszólaló adventi koncerten a templom zsúfolásig megtelt az Artisjus-díjas magyar énekesnő, dalszerző előadására.

December 9. Adventi gyerekfoglalkozás

Második alkalommal telt meg a gyülekezeti terem gyermekekkel, akik éneklés (Horváth-Hegyi Áron lelkész vezetésével) és nekik szóló, Jézus születését felevenítő tanítás után (Adámi Márta hittanár) mézeskalács sütésen vehettek részt. Az alkalmakat szervező György Gizella tanárnő munkáját kollégái és szülők segítették.

December 9. Adventisták koncertje