HÉTCSE koszorúzás a márciusi forradalom évfordulóján

vinar dapibus leo.

Iskolánk dísztermének történetétől EZEN a linken olvashatnak.

Nagy István szervezése által megvalósult Kálmánházán a IV. Helytörténet és családkutató konferencia. Kicsiny csapat, de annál nagyobb lelkesedéssel vettünk részt ezen a színes programokkal összeállított alkalmon. Köszönet az előadóknak és a szervezőknek.

Az elhangzott előadások visszahallgathatóak EZEN a linken.

Hogyan tovább,
egy óra beszélgetés család és helytörténet kutatásról.

Ha érdekel a család és helytörténet kutatás vagy ha már kutatsz, ismersz olyan hagyományokat melyekről még keveset tudunk, vannak olyan kevésbé ismert történelmi események-, személyiségek amelyekre fel szeretnéd hívni a figyelmet, szeretnél egy jó közösségnek a tagja lenni, esetleg szeretnéd megosztani a családodhoz, őseid származásához köthető családi legendákat, akkor köztünk a helyed!

Helyszín: Evangélikus Gyülekezeti terem (Luther tér 14.)

Időpont: Minden hónap első és harmadik hétfőjén 13:00 órától.

Első alkalom: 2023. április 3.

A részvétel ingyenes!

Szeretettel várunk minden érdeklődőt!

Ilyés Gábor helytörténet kutató által szerkesztett
EmlékJeleinket
ajánljuk a kedves érdeklődők figyelmébe.

2023. február 23-án az Evangélikus Egyházközség és a Hét Határon Túl Családkutató Egyesület szervezésében megvalósult Varga Gergely István Magyarságkutató Intézet munkatársának előadása. Ezzel kapcsolatosan készült a Kölcsey Televízió rövid riportja.

• 2022. május 12-én, Séta a városban az evangélikusok nyomában… – 15:00 óra – az Evangélikus Nagytemplom.
  • 2022. október 28-án, együttműködési megállapodást írt alá a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség és a Hét Határon Túl Családkutató Egyesület.
  • 2022. május 7-én, 16:00 órától a Kálmánházi Helytörténeti Kiállítóhely bemutatása Nagy Tamás, a hely megálmodója által.
  • 2022-ben, Fébé- és Túrmezei Erzsébet vándorkiállítás
    az Evangélikus Nagytemplomban.