2020. évi médiatár

2020.01.11. Dr. Cserháti Sándor temetése

2020. január 11-én a Budapest-fasori evangélikus templomban vettek búcsút dr. Cserháti Sándor evangélikus lelkésztől, nyugalmazott teológiai tanártól. A gyászistentiszteleten igét hirdetett dr. Fabiny Tamás elnök-püspök, 1Kor 19, 20-21. versei alapján. A liturgiai szolgálatban dr. Bácskai Károly és Aradi György lelkészek segédkeztek. Videó: Győri András Timótheus

2020.01.19-26. Ökumenikus Imahét

2020. január 21 Ökumenikus Imaest a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban:

“Igen emberségesen bántak velünk…” – Január 19-én elkezdődött az ökumenikus imahét.

Az imahét 2020. január 19-tól 26-ig tart. Anyagát a máltai keresztény testvérek állították össze, amelynek központi igéjét az Apostolok Cselekedeteiből választották: „…nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk…” (ApCsel 28,2).  A rendezvénysorozat nyitó istentiszteletét a hagyományokhoz híven Nyíregyházán január 19-én vasárnap 18 órakor tartották az Evangélikus Nagytemplomban, ahol igét hirdetett Felföldi László római katolikus plébános, helynök. Fotógalériánk fotói 21-én a Magyarok Nagyasszonya-társszékesegyházban készültek, ahol igét hirdetett Gáncs Péter ny. evangélikus püspök, a liturgus Molnár Zoltán görög katolikus paróchus volt. A római katolikus énekkar pedig, lélekemelő, színvonalas szolgálattal ajándékozta meg a jelenlévőket.

Fotók: id. Sallai Gábor