Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség
I. körzet

A körzet lelkésze:

Dr. Kovács László Attila
igazgató-, parókus lelkész
Telefon: +36 20 824 3915

A körzet rövid bemutatása…

A körzet temploma:

Evangélikus Kistemplom, Nyíregyháza, Széna tér 6.


ISTENTISZTELETEK és alkalmak:

Minden vasárnap és egyházi ünnepnapokon istentisztelet 1100 órakor,

Konfirmációs oktatás csütörtökönként 1600 órakor.

Bibliaóra minden csütörtökön 1700 órakor.


ESEMÉNYEK a körzet életéből…

2017. szeptember 29-én pénteken délután a Széna téri Kistemplom adott otthont az Evangélikus Roma Szakkollégium a “Jövőbe vetett hittel” című projekt 4. szemeszterének és a 2017/18-as tanév megnyitásának közös ünneplésére. BŐVEBBEN, képekben…

Hallom, ahogy lelkemben lépked
S az ő bús “Ádám, hol vagy?”-ára
Felelnek hangos szívverések.
(Ady Endre)


2017. április 9-én, Virágvasárnap a 1100 órakor kezdődő istentiszteleten az evangélikus óvodánk gyermekei énekkel, verssel szolgáltak a Széna téri Kistemplomban, mindannyiunk örömére. Az istentisztelet után megvendégeltük a kicsinyeket és családtagjaikat a gyülekezeti teremben. BŐVEBBEN, képekben…

 


A 2009-ben kívülről felújított Kistemplom: