ESEMÉNYEK a körzet életéből 2019…


2019. február 28.

…tudom, hogy az én megváltóm él!
(Jób 19,25)

Egyházközségünk hűséges tagja, a Zrínyi Ilona Gimnázium volt tanára, Pristyák Magdolna visszaadta lelkét Teremtőjének. 81 évet élt testvérünket 2019. március 7-én, csütörtökön kísértük utolsó útjára…


2019.01.10. Új padok a Kistemplomban…

Régi álma teljesült a Nyíregyházi Evangélikus Egyházközség Széna téri kistemplomához tartozó gyülekezetnek: elkészültek a rögzített, új templompadok, amelyeket már nem fenyeget a felborulás. A padok 2019. január 10-én kerültek beépítésre a templomtérbe. A papi paddal együtt 70 személy számára van ülőhely. A beruházás a Magyarországi Evangélikus Egyház EGYH-KCP-16-P-0093 fejlesztési projektjében a Magyar Kormány által nyújtott támogatásból valósult meg. A munkát Balku Sándor kölcsei asztalos (a Kölcsei Evangélikus Egyházközség presbitere) nyerte el, és nagyon szép munkát végzett. Áldott legyen érte az Isten!

  BŐVEBBEN, képekben…