ESEMÉNYEK az V. körzet életéből 2018…

 

 

További ünnepi alkalmak Mandabokorban

 

 


2018. december 16-án, vasárnap Mandabokorban 1700 órától Családi karácsonyi ünnepség volt, melyen gyermekek és fiatalok szolgáltak bábozással, versekkel, énekkel, színdarabokkal. BŐVEBBEN, képekben…

 

 


 

2018. december 9-én, vasárnap Mandabokorban a 1000 órakor kezdődő istentiszteleten “Van-e élet a halál után” kérdést boncolgatta Isten igéinek fényében Zsarnai Krisztián.

 

 


 

 

2018. november 27-től 30-ig, keddtől-péntekig tartott az Adventi sorozat Mandabokorban, melyen vendégünk Monty Taylor volt.  BŐVEBBEN…

 


2018. október 14-én, vasárnap Gyülekezeti asztalközösség alkalma volt Mandabokorban. BŐVEBBEN…


 

2018. szeptember 8-án, szombaton Mandabokorban Családi nap volt. Évtizedes hagyomány már, hogy minden év szeptemberében családi napra gyűlnek össze Nyíregyháza és a környező bokortanyák evangélikus közösségei, az egyházközség V. körzetéhez tartozó Mandabokorban. Már hetekkel korábban sok ifjúsági és gyülekezeti tag azon dolgozott, hogy minden “összeálljon” a közel félezer fiatalt, időst és a gyermekes családokat megmozgató, programokban bővelkedő napra.

BŐVEBBEN, képekben…

 

 


2018. július 16-21. között, közel 120 gyermek önfeledt kacagása töltötte be a Mandabokori Imaházat a megrendezett Gyermekhét alkalmával. Istennek legyen hála, hogy a héten mind a testi-, mind a lelki táplálék bőségesen biztosítva volt. Remélve, hogy a gyermek szívében a héten elhintett igei magvak meggyökereznek és életükben felnövekedvén gyümölcsöket hoznak.   (Szöveg részlet: Szuhánszki Petra)

BŐVEBBEN, képekben…


 

 

 

2018. június 10-én, vasárnap délután Halleluja koncert volt Mandabokorban Győri János Sámuel szolgálatával. A koncerten 18-19. századi ébredési énekek csendültek fel hangszeres feldolgozásban.

 

 

 


 

2018. május 17-től 20-ig, csütörtöktől-vasárnapig Mandabokorban pünkösdi evangelizáció volt, melyen Ittzés István evangélikus lelkész végezte az igehirdetés  szolgálatát.

 

 


2018. május 13-án, vasárnap Mandabokorban a 1000 órakor kezdődő istentiszteleten Labossa Péter és Labossáné Kővágó Anita érdi evangélikus lelkészek szolgáltak.

 

 


 

2018. április 29-én, Cantate vasárnapján a 1000 órakor kezdődő hálaadó istentiszteleten Gáncs Péter püspök végezte az igehirdetés szolgálatát a felszentelésének 5 éves jubileumát ünneplő mandabokori imaházban. A liturgiában Bozorády Zoltán nyugalmazott esperes és Bozorády Zoltánnényugalmazott lelkész, a körzet korábbi parókusa szolgált. BŐVEBBEN, képekben…