2018.04.15. Zenés áhítat a Nyíregyházi Művészeti Szakgimnázium növendékeivel

2018. április 15-én vasárnap este a Nagytemplomban Zenés áhítat volt, melyen a Nyíregyházi  Művészeti Szakgimnázium kórusa, és hangszeres növendékei léptek fel. A fiatalok meglepően színes előadásán készült a képes beszámolónk. Reméljük, hogy ezzel a koncerttel - a tavalyi nagytemplomi fellépés után - egy szívet melengető új hagyományt köszönthetünk! A Művészeti Szakgimnázium kórusának tagjai mellett, közreműködő növendékek voltak még: Décsei Botond orgona, Nagy Laura, Mozga Barbara és Gerzsenyi Tünde szóló ének, Szántó Bálint és Bodnár Imre trombita, valamint Balogh Zsolt cselló.

Vezényelt: Pető István, Konferált: Kulcsár Éva, Orgonán kísért Kiss Zoltán orgonaművész

Igehirdető: dr. Kovács László Attila igazgató lelkész

2018.04.01. Húsvéti zenés áhítat

2018. április 1-én, Húsvét ünnepén 18:00 órai kezdettel a Nagytemplomban Ünnepi zenés áhítat volt, melyen gyülekezetünk énekkara, Kiss Zoltán és dr. Kovács László Attila húsvéti kórus- és orgonaműveket adott elő.

Fotók: Csutkai Csaba

2018.03.25. Óvodások húsvéti ajándéka

2018. március 25-én, Virágvasárnap a Kistemplomban a 11:00 órakor kezdődő istentisztelet keretében az Evangélikus Óvoda gyermekei ünnepi műsorral ajándékozták meg a jelenlévőket. Ezt követően az I. körzet lelkésze dr. Kovács László Attila és felügyelője dr. Endreffy Ildikó az egész gyülekezet köszönetét tolmácsolva, a felújított közösségi terembe szeretetvendégségre hívta meg a kicsiket és a gyülekezet tagjait.
Fotók: Sallai Gábor

2018.03.24. Nagyheti hangoló ...

2018. március 24-én, szombaton Nagyheti hangoló címmel Joób Emese (ének, koboz), Bolya Mátyás (citera, koboz) és Szitha Miklós (ütőhangszerek) közreműködésével 17:00 órától rendkívüli ZENÉS ÁHÍTAT volt a gyülekezeti teremben. Az esemény különleges színt kapott azáltal, hogy a "nagy" lelkész elődök unokái; Joób Emese (Joób Olivér) és Szitha Miklós (Megyer Lajos) is szolgáltak a rendezvényen.

Fotók: Sallai Gábor

2018.01.21-28. Ökumenikus imahét Nyíregyházán

2018. január 21. és 28. között, vasárnaptól vasárnapig tartott a keresztények egységéért meghirdetett ökumenikus imahét. Az imahét elmélkedéseit a karibi keresztény testvérek állították össze, amelynek központi igéje így hangzik:
„Jobbod, Uram, dicső az erőtől…”  / „Uram, a jobbod kitűnik erejével…”   (2Móz 15,6)

A képriport az imahét nyitó-, és záró alkalmán készült.