ESEMÉNYEK a körzet életéből 2017…

 

2017. november 5-én, vasárnap 900 órakor tartotta a Balassagyarmati Evangélikus Egyházközség templomszentelési ünnepét. Az alkalomra vendégül hívták dr. Kovács László Attila igazgató lelkész-orgonaművészünket, aki Johann Sebastian Bach műveket játszott. Az országos honlapon BŐVEBBEN is olvashatunk az alkalomról…


2017. október 29-én, a Kistemplomban a vasárnapi istentisztelet kezdetén dr. Kovács László Attilamegkeresztelte Berki Armandot. Emlékeztetőül: a kis Armand szülei ugyanitt esküdtek egymásnak örök hűséget 2016. január 9-én. Isten áldása és megőrző szeretete kísérje életüket!

BŐVEBBEN, képekben…


2017. október 27-től 29-ig, péntektől-vasárnapig a Széna téri Kistemplom adott otthont az Evangélikus Roma Szakkollégium nyilvános programjainak. Előadók voltak: Lázár Péter roma pedagógus, Asztalos Richárd evangélikus lelkész és dr. Barabás László nyugalmazott főiskolai tanár, tiszteletbeli konzul. MEGHÍVÓ… 
BŐVEBBEN, képekben…


2017. szeptember 29-én pénteken délután a Széna téri Kistemplom adott otthont az Evangélikus Roma Szakkollégium a “Jövőbe vetett hittel” című projekt 4. szemeszterének és a 2017/18-as tanév megnyitásának közös ünneplésére. BŐVEBBEN, képekben…

Hallom, ahogy lelkemben lépked
S az ő bús “Ádám, hol vagy?”-ára
Felelnek hangos szívverések.
(Ady Endre)


2017. április 9-én, Virágvasárnap a 1100 órakor kezdődő istentiszteleten az evangélikus óvodánk gyermekei énekkel, verssel szolgáltak a Széna téri Kistemplomban, mindannyiunk örömére. Az istentisztelet után megvendégeltük a kicsinyeket és családtagjaikat a gyülekezeti teremben. BŐVEBBEN, képekben…

 


A 2009-ben kívülről felújított Kistemplom: