2018. október 20-án, szombaton Gyülekezeti csendesnap volt a Nagytemplomban, melyen a templomunk felszentelésének 232. évfordulójára emlékeztünk. A nap eseményei:

• Áhítat, köszöntés dr. Kovács László-Attila igazgató lelkész
  • Könyvbemutató:
    - Történetkönyv  A nyíregyházi evangélikus gyülekezet története (1753-1855)
    - Susztek Sámuel nyíregyházi evangélikus tanító feljegyzései (1830-1849)
    A könyveket bemutatta Kujbusné dr. Mecsei Éva, a Megyei Levéltár igazgatója.
    A gyülekezet tagjai részleteket olvastak fel az új kiadványokból.
  • Szeretetvendégség a gyülekezeti teremben
  • Az ifjúság és az énekkar műsora
  • Vietórisz István: Tirpákok című eposzából a korabeli templomépítést és a templomszentelést megjelenítő részleteket olvasott fel Márk Borbála és Sallai Gábor
  • A záró áhítatot Balicza Iván nyugalmazott budapesti evangélikus lelkész tartotta.

• Áhítat, köszöntés dr. Kovács László-Attila igazgató lelkész
  • Könyvbemutató:
    - Történetkönyv  A nyíregyházi evangélikus gyülekezet története (1753-1855)
    - Susztek Sámuel nyíregyházi evangélikus tanító feljegyzései (1830-1849)
    A könyveket bemutatta Kujbusné dr. Mecsei Éva, a Megyei Levéltár igazgatója.
    A gyülekezet tagjai részleteket olvastak fel az új kiadványokból.
  • Szeretetvendégség a gyülekezeti teremben
  • Az ifjúság és az énekkar műsora